Світовий банк назвав наслідки підвищення мінімальної зарплати в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світовий банк назвав наслідки підвищення мінімальної зарплати в Україні

Казна та Політика
1788
Ініціатива уряду України щодо збільшення мінімальної заробітної плати у 2021 році може привести до збільшення бюджетного дефіциту до більш ніж 6,0% від ВВП. Крім того, підвищення мінімальної зарплати призведе до зростання загальних потреб у фінансуванні до більш ніж 13% від ВВП.
Про це йдеться в прогнозі Світового банку.
Як наголошується в прогнозі, макрофіскальні ризики для України пов’язані з істотними потребами у фінансуванні, при цьому потреби у виплаті держборгу оцінюються в розмірі понад 7% від ВВП у 2021 і 2022 роках.
При цьому Україна, як і раніше, розраховує залучити 2,9 млрд доларів у вигляді додаткового офіційного фінансування (від МВФ, СБ та ЄС) у частину року, що залишилася. Якщо ці кошти затримаються, уряду доведеться обмежити витрати або запозичити більше всередині країни.
“Фінансові ризики залишаться високими в середньостроковій перспективі. Таким чином, стримування тиску на поточні витрати необхідно для підтримки бюджетного дефіциту на більш стійкому рівні, а також для закріплення інфляційних очікувань. Підвищення заробітної плати в державному секторі також має відповідати реалізації більш широких реформ у сфері охорони здоров’я та освіти і відповідати зростанню продуктивності праці”, – йдеться в документі.

Довідка Finance.ua:

  • В умовах ринкової економіки держава не може встановлювати ціни на продукти харчування, але збільшує мінімальну заробітну плату, щоб у громадян зросли доходи.
  • Існують значні ризики зростання видатків державного бюджету на 2021 рік, проект якого було подано Кабінетом Міністрів України на розгляд до парламенту.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас