0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт вказала на ризики від збільшення видатків бюджету на 2021 рік


Експерт вказала на ризики від збільшення видатків бюджету на 2021 рік

Існують значні ризики зростання видатків державного бюджету на 2021 рік, проект якого було подано Кабінетом міністрів України на розгляд до парламенту.

Про це заявила економіст CASE Україна Наталія Лещенко в ході онлайн-конференції.

Причини підвищення видатків бюджету

“Я не приймаю зазначені в проєкті бюджету видатки як остаточні, тому що мені здається, що існують ризики зростання витрат бюджету 2021. Найбільший ризик – це розгляд у парламенті: підвищується ризик роздування бюджету, підготовленого в уряді. Наприклад, збільшення доходів окремих груп населення, повернення сумнозвісних субвенцій на соціально-економічний розвиток, перерозподіл більш ефективних програм бюджету на трансферти населенню. Минулого року до проекту бюджету було подано 2,5 тисячі поправок”, – повідомила експерт.

Зростання мінімалки в Україні

Лещенко зазначила, що другим ризиком є те, що частина витрат запланована не в достатньому обсязі, в першу чергу на оплату праці в бюджетній сфері.

Мінімальна зарплата зросте на 30%, а фонд оплати праці в медицині та освіті, за її словами, збільшується набагато меншими темпами.

“Занепокоєння викликає стан Пенсійного фонду. Цього року трансферт становить 202 мільярди гривень – майже половина ресурсів Пенсійного фонду. Крім того, фонд продовжує накопичувати заборгованість перед казначейством”, – зазначила експерт.

Заборгованість Пенсійного фонду

Вона розповіла, що заборгованість Пенсійного фонду перед казначейством цього року зросла на 16 мільярдів гривень. При цьому уряд підвищує пенсійні зобов’язання: наступного року передбачено індексацію пенсій приблизно на 5%, доплати пенсіонерам 75 років і старше, що спричинить додатково 2 мільярди гривень, а також зростання пенсій непрацюючих пенсіонерів старше 65 років зі стажем 30-35 років у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати.

“Третій ризик – прихована частина витрат. Видатки зведеного бюджету на дорожнє господарство у 2020 році становлять 135 мільярдів гривень. У 2021 році – 99 мільярдів гривень, але зате галузь отримує більше ресурсів: державні гарантії у 2021 році становлять 71 мільярд гривень, тоді як у 2020 – 19 мільярдів. Це ті ж видатки, не враховані в бюджеті”, – зазначила Лещенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua