0 800 307 555
0 800 307 555

Гетманцев розповів, як відбуватиметься податкова амністія в Україні


Гетманцев розповів, як відбуватиметься податкова амністія в Україні

Відповідно до законопроєкту, який найближчим часом мають зареєструвати у Верховній Раді, податкову амністію в Україні планують проводити протягом 9 місяців. Основна ставка складе 5%.

Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю “Економічній правді”, яке вийде незабаром.

“Концепт амністії повністю узгоджений. Тепер все залежить тільки від Офісу президента”, – сказав він.

“Параметри амністії: 5% – загальна ставка, 9% – підвищена ставка на активи, які перебувають за кордоном, 18% на готівку”, – пояснив Гетманцев.

За словами депутата, законопроєкт, у розробці якого він брав участь, передбачає, що термін, протягом якого платники податків зможуть легалізувати свої кошти, складе 9 місяців: “Ми хочемо її закінчити у 2021 році”, – додав голова профільного комітету Ради.

На його думку, стимулом показати у декларації своє справжнє майно та реальні активи має стати запровадження автоматичного обміну податковою інформацією та плану протидії розмиванню бази оподаткування (BEPS).

Крім цього, законопроєктом передбачено, що декларації, які платники податків оприлюднять в межах податкової амністії, не можна буде використовувати у суді в якості доказів в інших справах.

Довідка Finance.ua:

  • Володимир Зеленський заявляв, що амністія капіталів (нульова декларація) буде цього року. Зараз влада обговорює тонкощі нововведення, проте її модель уже розроблено, оформлено у вигляді законопроєкту, який зареєстровано в парламенті.
  • Як повідомляв Данило Гетманцев, закон про особливості застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства (про амністію капіталів) необхідно прийняти поточного року та ввести в дію з 1 січня 2021 року.
  • За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні планують запровадити нульове або одноразове декларування ще у поточному році.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua