Зеленський анонсував нульову декларацію в 2020-му: хто мусить показати доходи
Володимир Зеленський заявляв, що амністія капіталів (нульова декларація) буде цього року. Зараз влада обговорює тонкощі нововведення, проте її модель уже розроблено, оформлено у вигляді законопроєкту, який зареєстровано в парламенті.
Головні пункти законопроєкту №1232:
- дохід до 100 тис. грн буде амністуватися автоматично й без сплати податків;
- амністувати не можна гроші, отримані корупційним або злочинним шляхом. Тобто легалізувати можна тільки неврахований прибуток, зарплати в конверті, зароблене в “тіньовому секторі”, але не вкрадене;
- з нерухомості, валюти, прав інтелектуальної власності, прав на майно юридичних осіб, авто потрібно буде заплатити податок у 5%;
- з усієї іншої власності доведеться заплатити податок у 10%;
- якщо гроші витратили на купівлю ОВДП, то заплатити доведеться податок у 2,5%;
- усі легалізовані гроші потрібно покласти в банк щонайменше на рік;
- декларації будуть заповнюватися добровільно, а подану інформацію не можна використовувати для того, щоб притягти платника податків до відповідальності.
На своїй пресконференції Зеленський заявив, що зараз “слуги народу” обговорюють ставку на нерухомість (хочуть її знизити).
Фінансовий аналітик Володимир Мазуренко розповів, що ідея нульової декларації та амністії капіталу правильна, але тільки в поєднанні з подальшим посиленням контролю. Якщо українці будуть розуміти, що вони й далі зможуть приховувати свої активи безкарно, стимулювати їх до легалізації буде складно.
Мета законопроєкту:
- нульова декларація дозволила б легалізувати і оподаткувати приховані доходи;
- звільнити державу від необхідності витрачати великі ресурси на пошук прихованих активів.
Довідка Finance.ua:
- Як повідомляв голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, закон про особливості застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства (про амністію капіталів) необхідно прийняти поточного року та ввести в дію з 1 січня 2021 року.
- У Мінюсті нагадали, що термін подання щорічних декларацій завершується 31 травня. Мін’юст рекомендує не відкладати подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до останнього дня.
За матеріалами: Обозреватель
Поділитися новиною