0 800 307 555
0 800 307 555

"Нафтогаз" підвищуватиме ціну газу через мільярдні збитки, - Вітренко


"Нафтогаз" підвищуватиме ціну газу через мільярдні збитки, - Вітренко

НАК “Нафтогаз” прикривається світовою кризою та коронавірусом і маніпулює фінансовою інформацією.

Про це написав колишній виконавчий директор компанії Юрій Вітренко у Facebook.

“Мінус 11,5 мільярдів грн за півроку! Нам ці цифри довго не показували, затримуючи публікацію звітності у порушення вимог законодавства. І це національна компанія, якій безкоштовно передали практично всі дозволи на видобуток газу, підземні сховища газу, нафтотранспортну систему тощо. Замість того, щоб показувати прибутки, адекватні доходності на вкладений капітал, ця компанія стала збитковою”, – написав Вітренко.

Читайте також: Коболєв пояснив, чому Нафтогаз отримав 11 мільярдів збитків

Він також зазначив, що “Нафтогаз” довгий час показував у фінансовій документації прибутки, “забуваючи” сказати, що без доходів від “Газпрому” підприємство ще торік було б збитковим.

“Як тепер пояснити величезні витрати на “благодійність” та найдорожчу рекламу в українському Форбсі з боку збиткового Нафтогазу? Тобто це вже роблять не з прибутків, а зі збитків?” – цікавиться колишній топ-менеджер компанії.

Нагадаємо, за повідомленням прес-служби НАК “Нафтогаз”, консолідований чистий збиток групи за перше півріччя 2020 року склав 11,5 млрд грн.

За день до оприлюднення інформації про збитки, “Нафтогаз” підняв оптову ціну на природний газ для виробників теплової енергії, яким він постачає ресурс у рамках ПСО, до 5183 грн за кубометр (із врахуванням ПДВ), що на 45% вище від ціни попереднього місяця.

Здорожчання газу для виробників тепла, які до 1 травня 2021 року зобов’язані купувати газ виключно у “Нафтогазу”, гарантовано призведе до підвищення тарифів на опалення і гарячу воду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
В Контексті Finance.ua