Третьякова розкрила нюанси підвищення пенсійного віку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Третьякова розкрила нюанси підвищення пенсійного віку

Казна та Політика
3567
Народний депутат України від фракції «Слуга народу», голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла деталі підвищення пенсійного віку в Україні.
Про це вона повідомила в інтерв’ю «Апостроф TV».
За словами Третьякової, в Україні до 2030-2040 років менше половини пенсіонерів матимуть достатній страховий стаж для того, щоб піти на пенсію в 60 років – іншим доведеться працювати до 63 і 65 років.
При цьому вона підкреслила, що пенсійний вік було підвищено в жовтні 2017 року, проте насправді є три категорії пенсіонерів по досягненні пенсійного віку, який залежить від наявності страхового стажу.
«Пенсійний вік було підвищено в жовтні 2017 року. Це так звана «реформа Реви». Тодішній прем’єр Гройсман вносив цей законопроект до Верховної Ради. Він був дуже швидко проголосований, і я думаю, що частина суспільства навіть не встигла оговтатися. Дехто досі не розуміє, що у нас є три пенсійні віки: 60 років, 63 роки, якщо ти не набираєш 26-27 років стажу, і 65 років. Термін стажу щорічно збільшується і йде до 30 років», – пояснила Третьякова.
Народний депутат також розповіла, що якщо в Україні протягом десяти років будуть щорічно збільшуватися вимоги до страхового стажу, то в 2030-2040 роках менше половини пенсіонерів матимуть достатній страховий стаж для того, щоб отримувати трудову пенсію по формулі. «Всі інші, хто не зможе отримувати цю пенсію за формулою, йтимуть в 63. Той, у кого не буде 25 років, піде на пенсію в 65. Для жінок зараз діє 59,5 років, а з наступного року теж буде 60 – пенсійний вік чоловіків і жінок буде однаковим».
Додатково до цього Третьякова підкреслила, що в Україні великою проблемою є старіння нації. «Сьогодні Україна є однією з найстаріших країн Європи. Відсоток людей у віці 60+ у нас становить понад 20. Це кожен п’ятий наш громадянин».

Довідка Finance.ua:

  • В Україні розробляють механізм, згідно з яким державні службовці зможуть виходити на пенсію пізніше, ніж в 65 років.
  • У Міністерстві соціальної політики пояснили можливі причини підвищення пенсійного віку для жінок.
  • Українці, у яких через неправильно оформлені трудові книжки виникають проблеми з Пенсійним фондом, мають можливість підтвердити свій страховий стаж через суд.
Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Апостроф
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас