0 800 307 555
0 800 307 555

У Нацбанку розповіли, скільки валюти українці вивели за кордон під час карантину


У Нацбанку розповіли, скільки валюти українці вивели за кордон під час карантину

Українці стали активніше виводити з країни свої капітали.

Це повідомляє «Мінфін» з посиланням на дані, які отримав у Національному банку.

За даними НБУ, за 7 місяців 2020 року е-ліміти на операції в іноземних банках відкрили на 60% більше громадян (12,3 тис. осіб), ніж за весь 2019-й. А обсяг грошових переказів за кордон зріс на 24% (у порівнянні з 12 місяцями минулого року) — до $152,8 млн.

Цікаво, що найбільше фізособи вивели на закордонні рахунки в березні 2020 року, коли почався карантин через covid-19, — $31,6 млн. Тоді було відкрито 1,9 тис. е-лімітів. На другому місці за активністю виявився липень: було відкрито 2,4 тис. е-лімітів та виведено $25,7 млн.

За останні півтора року рахунками в іноземних фінустановах обзавелися понад 20 тис. українців. Сумарно на них вивели $276 млн. І це тільки офіційно, в законодавчих рамках. Скільки грошей витекло без дотримання всіх правил і в обхід процедур, невідомо.

В рамках е-лімітів переказувати гроші за кордон можна, щоб:

  • завести кошти на власний рахунок за кордоном;
  • інвестувати за кордон, наприклад, в нерухомість або цінні папери;
  • заплатити іноземним лайфовим страховим компаніям за договорами страхування життя.

«Люди не тільки відкривають класичні банківські депозити та карткові рахунки. Дедалі популярнішим стає відкриття брокерських рахунків для роботи з фондовими інструментами. Я маю на увазі не спекулятивний трейдинг, а вкладення в біржові індексні фонди, що працюють з американським індексом S&P 500 (купуючи одну акцію, вкладається відразу в 500 найсильніших компаній США). Вони дозволяють заробляти не менше 12-13% у валюті. Хоча є й ті, хто робить ставку на акції окремих компаній. Великих, таких як Coca-Cola або Johnson&Johnson, на яких можна отримувати дивідендний дохід і заробляти на зміні ціни», — прокоментував ситуацію адвокат та інвестиційний консультант Мирослав Король.

Довідка Finance.ua:

  • З 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи переказали за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро.
  • В межах валютної лібералізації Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів, зокрема для здійснення інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, – до 100 тис. євро на рік.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua