0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення мінімалки призведе до подорожчання долара до 30 гривень - експерти


Підвищення мінімалки призведе до подорожчання долара до 30 гривень - експерти

Після анонсованого Кабміном підвищення мінімальної зарплати до 5000 гривень з вересня цього року експерти прогнозують прискорення інфляція і подорожчання долара.

Про це повідомляє Сегодня.

Після того, як президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну підвищити рівень мінімальної зарплати, прем’єр-міністр Денис Шмигаль подав президенту попередній графік підвищення зарплат, згідно з яким мінімальна зарплата з 1 вересня цього року підвищується на 277 гривень, і становить 5000 гривень, тобто на 5,9% вища за ту, яка була закладена в бюджет України на 2020 рік.

Читайте також: Зеленський про поетапне підвищення мінімалки: це кроки до цивілізованого рівня життя

З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата повинна становити 6000 гривень, тобто майже на третину більше в порівнянні з нинішньою. А вже 1 липня 2021 р. вона має зрости ще на 500 гривень.

Таким чином планується, що мінімальна заробітна плата за рік має зрости більш ніж на третину.

Гроші на додаткові виплати планується брати з тих сум, які призначалися для обслуговування державного боргу. Країні, запевняють в уряді, вдалося заощадити “в зв’язку з відхиленням фактичного курсу національної валюти відносно іноземних валют у порівнянні з прогнозними курсом”.

Слідом за підвищенням “мінімалки”, кажуть експерти, варто очікувати і підвищення зарплат бюджетників, а також і працівників комерційного сектору. Відповідно відбудеться збільшення виплат податків.

Разом з тим в наступному році варто очікувати і підвищення пенсій, суми яких багато в чому залежать від розміру мінімальної заробітної плати.

Підвищення зарплат під час падіння економіки можливе лише за рахунок “друкування грошей”, і не має під собою економічного підґрунтя, кажуть експерти.

“В такому рішенні я бачу дві проблеми. По-перше, в бюджеті просто немає для цього грошей. Реальний дефіцит бюджету на цей рік і так буде не менше 400 млрд грн. І закрити цю діру буде проблематично через те, що ми, очевидно, будемо знову мати проблеми з МВФ, – каже економічний експерт Борис Кушнірук.

За його словами, деякі фактори говорять про те, що якщо Україна отримає гроші від фонду та Світового банку, в бюджеті залишається діра в 300-400 млрд. Крім того, бізнес фактично також змусять підвищувати зарплати.

“Мінімальні зарплати виплачує зазвичай малий бізнес. А у нього сьогодні, в результаті пандемії, дійсно складна ситуація. Якщо його ще змушувати збільшувати зарплати і, відповідно, податки, очевидно, ми побачимо, що бізнес буде або закриватися, або йти в тінь”, – додав експерт.

Таким чином слідом за підвищенням зарплат може зрости і інфляція. В результаті курс буде більше 30 гривень за долар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua