0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ може підвищити облікову ставку в жовтні - ICU


НБУ може підвищити облікову ставку в жовтні - ICU

Національний банк може підвищити облікову ставку в жовтні 2020 року в зв’язку з ростом інфляції, ослабленням гривні і припиненням програми Міжнародного валютного фонду в Україні.

Про це заявив глава департаменту макроекономічних досліджень інвестиційної групи ICU Сергій Ніколайчук.

“Я думаю, навряд чи Нацбанк робитиме це (підвищувати облікову ставку. – Ред.) у вересні на найближчому засіданні, я думаю, що швидше за ризики підвищення процентної ставки виростуть в жовтні, коли НБУ буде оновлювати свій макроекономічний прогноз”, – сказав він в під час круглого столу Київської школи економіки в середу.

За його словами, НБУ при оновленні свого макроекономічного прогнозу буде змушений враховувати в тому числі збільшення мінімальної заробітної плати більш стрімкими темпами, ніж це враховується в поточному прогнозі, а також новий бюджет, ризики в продовженні програми з МВФ і реакцію фінансових ринків.

“Кабінет Міністрів опублікував прогноз, і цей прогноз базується на тому, що середня мінімальна зарплата в наступному році буде на 30% приблизно вище і, відповідно, інфляційні ефекти від такого кроку можуть бути досить істотними”, – додав Ніколайчук.

Він зазначив, що на погіршення прогнозу по обліковій ставці вплинуло в тому числі ослаблення гривні по відношенню до долара.

Він пояснив, що долар останні два місяці втрачає свої позиції в світі, відповідно гривня по відношенню до євро та інших валютно-торговим партнерам знецінювалася ще швидше, що теж позначиться на інфляції в наступні кілька місяців.

Довідка Finance.ua:

  • Збереження облікової ставки на рівні 6% ухвалене рішенням Правління Національного банку України від 23 липня 2020 року.
  • В Національному банку України прогнозують, що облікова ставка до кінця цього року залишиться на рівні 6%.
  • У Нацбанку припускають, що наступного року облікова ставка трохи підвищиться у відповідь на зростання інфляційного тиску.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua