Борги за газ пропонують списати: так можна зберегти 100 тис. робочих місць
Системне та виважене рішення боргової кризи, запропоноване у законопроекті №3800-1, дозволить фінансово оздоровити сотні підприємств теплокомуненерго державної та комунальної власності та зберегти близько 100 тисяч робочих місць. Про це повідомили у Федерації роботодавців України.
Організація разом із Асоціаціями міст України, Укртеплокомуненерго та УкрТЕЦ пропонують на початку вересня провести громадські слухання законопроекту №3800-1 та прискорити його винесення на затвердження Верховною Радою.
Там підкреслюють, що станом на 1 серпня 2020 року взаємні неплатежі за газ між усіма учасниками ринку газу перевищили 114 млрд грн. Більше половини з них припадає на підприємства теплокомуненерго державної та комунальної власності.
Масштабна боргова криза спровокована дискримінаційними регуляторними рішеннями органів державної влади, прийнятими протягом останніх п’яти років.
Читайте також: У IV кварталі ціна газу перевищить 5 грн, – газзбути
“Зараз ситуація ускладнилася тим, що кошти, отримані від населення за надані послуги, тут же списують на погашення боргів за газ. У той час як тарифи на тепло нижче собівартості, тому коштів не вистачає на ремонти, необхідні перед опалювальним періодом. І в цей же час Нафтогаз виставляє пені і штрафи за минулі борги – але нам заборонено застосовувати такі санкції до неплатників”, – сказав глава профільної асоціації.
На думку учасників круглого столу, штучно створена заборгованість за газ може дестабілізувати роботу теплокомуненерго та ринку газу як в разі зростання цін на газ, який очікується з початком опалювального періоду, так і в разі погіршення ситуації з епідемією COVID19. Вони відзначили, що не можна виставляти такі борги за газ для погашення за рахунок звичайних споживачів.
“Українці не повинні платити зі своєї кишені за прорахунки і помилки органів влади, через які виникла заборгованість”, – зазначив експерт.
“Є комплексне і прозоре вирішення проблеми, запропоноване авторами законопроекту про списання штучних боргів за газ. Таким чином галузі фінансово оздоровляться, що стане першим кроком до поліпшення їх інвестиційної привабливості та збереженню робочих місць – а тут зайнято 100 тисяч фахівців”, – сказав представник ФРУ.
За матеріалами: Build Portal
Поділитися новиною