0 800 307 555
0 800 307 555

Як дізнатися розмір пенсії і страховий стаж: у Пенсійному фонді дали пораду


Як дізнатися розмір пенсії і страховий стаж: у Пенсійному фонді дали пораду

Українці, які збираються на пенсію, можуть через сайт Пенсійного фонду перевірити свій страховий стаж і суму майбутніх виплат.

Про це розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24” директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко.

“Якщо людина сьогодні збирається на пенсію, вона може зайти на сайт Пенсійного фонду. У нас є калькулятор, за яким людина може сама розрахувати свій розмір пенсії. Через особистий кабінет заходиш, і видно страховий стаж з 1 січня 2004 року і заробітну плату. Зарплату і стаж до 2004 року людина за даними своєї трудової книжки може внести до калькулятора і провести розрахунок”, – повідомила Охріменко.

Представниця Пенсійного фонду також нагадала, що зараз проходить оцифровування трудових книжок – люди подають відскановані документи через особистий кабінет, і Пенсійний фонд вводить дані трудової книжки до персональної картки кожної особи.

Як перевірити свій страховий стаж 🧐

“Коли людина подала трудову книжку, ми її оцифрували, і, зайшовши в особистий кабінет, людина може побачити весь свій страховий стаж, всю трудову діяльність. Не обов’язково трудова книжка, може бути і військовий квиток, і диплом”, – пояснила вона.

Довідка Finance.ua:

  • Українці, яким не вистачить стажу для виходу на пенсію в 60 років, можуть його докупити. І чим раніше це зробити, тим менше доведеться заплатити.
  • Якщо громадянин при виході на пенсію має понаднормовий стаж, він може отримати надбавку до пенсії.
  • Вимоги щодо стажу зростають щорічно. Якщо зараз, щоб пенсія настала, потрібно мати як мінімум 27 років стажу, вже через вісім років “норма” складе 35 років.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua