0 800 307 555
0 800 307 555

Шалена конкуренція серед початківців: аналітика українського IT-ринку в липні


Шалена конкуренція серед початківців: аналітика українського IT-ринку в липні

У першому півріччі 2020 року більше спеціалістів, ніж зазвичай, відчули зменшення доходу, а ринок ІТ-подій усе ще в стадії глибокої кризи.

Про це свідчить кризова аналітика порталу DOU.UA.

Вакансії. У липні ринок вакансій в IT-галузі продовжив активне зростання і вийшов на докризовий рівень, компанії активно поновлюють найми. Зросла кількість компаній, що шукають спеціалістів, до пошуку співробітників повернулися 5 найбільших українських ІТ-компаній. За місяць було опубліковано 5011 вакансій (+18% порівняно із червнем).

Аналітики кажуть, що після різкого падіння ринку знадобилося три місяці на відновлення докризових темпів.

Найбільш негативна динаміка у категоріях HR (-36%), Java (-25%), .NET (-25%), Data Science (-24%), Embedded (-23%), iOS/macOS (-23%), Sysadmin (-22%), Support (-21%).

Отримати гроші до зарплати 💸

Щодо позитивної динаміки, то найкращі темпи у Unity (+61%), Golang (+46%), Design (+22%), React Native (+21%).

ІТ-компанії активно шукають аналітиків — у категорії Analyst у липні опубліковано рекордну кількість пропозицій за весь час — 224. До того ж рекорди б’ють Golang, Node.js, Security, Unity, Design.

Конкуренція. Зменшення кількості вакансій для початківців потягнуло за собою збільшення кількості відгуків. У липні на одну вакансію із досвідом до року припадали в середньому рекордні 40 відгуків. Найвища конкуренція серед технічних напрямів — у Front-end (16,6 відгуків на одну вакансію), Java (13), Android (9,6). Найнижча серед Ruby, Embedded, Unity, React Native — менше ніж 5 відгуків на одну вакансію.


Інфографіка: dou.ua

Зарплати. У першому півріччі 2020 року більше респондентів вказали, що їхня зарплата зменшилася, якщо порівнювати із зимовим і літнім опитуваннями у 2019 році. 6,8% відчули зниження зарплати у перші пів року 2020-го проти 2,1% і 1,2% у 2019-му.

Цікаво, що серед розробників найгірша динаміка у Senior SE: 8% вказали, що зарплата знизилася, коли у 2019-му таких було менше як 2%. Для порівняння, у Junior SE зарплата зменшилася у 4% респондентів. Найвищий відсоток серед тих, у кого зменшилася зарплата, у HR і Designer — майже 10%.

Довідка Finance.ua:

  • IT-сфери залишаються найпопулярнішими серед фрилансерів. Найбільше опитаних фахівців зайняті в категорії “Програмування” – 36%.
  • Нардепи пропонують змінити податкову політику щодо галузі IT. Відповідний законопроєкт №3933 зареєстровано у ВР.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua