Карантин "вбив" кожну другу вакансію в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Карантин "вбив" кожну другу вакансію в Україні

Особисті фінанси
1138
За даними Держстату, під час карантину лише 2% робочої сили (368 тис. українців) втратили роботу під час пікового періоду коронакризи, тоді як за даними соціологічних опитувань ця цифра може досягати 16% (2,8 млн).
Про це свідчать дані дослідження, проведеного Центром економічної стратегії (ЦЕС).
“Через високу невизначеність багато компаній відклали наймання нових працівників до кращих часів, і знайти нову роботу людям стало набагато складніше. Різні джерела показують різну ступінь проблеми, але у всіх джерелах помітний загальний тренд – кількість вакансій під час жорсткого карантину скоротилася до 40-60% від докризового рівня, а після пом’якшення обмежень і введення адаптивного карантину почалося відновлення”, – зазначають аналітики.
За даними офіційного джерела – Державної служби зайнятості України (ДСЗУ) – в порівнянні з початком карантину, станом на 1 травня кількість вакансій скоротилася на 30%, а на 1 червня – на 25%.
На сайті work.ua також помітне істотне скорочення вакансій: в гірший період (21 квітня) на сайті публікували лише 43% від кількості в докарантинний період. Однак станом на 23 червня кількість вакансій майже повністю відновилася і склала 88% від докарантинного періоду.
Карантин "вбив" кожну другу вакансію в Україні
Інший популярний сайт для пошуку роботи, rabota.ua, показує схожу картину. Кількість вакансій почала стрімко скорочуватися в другій половині березня, проте істотно збільшилася в травні. На відміну від даних work.ua і ДСЗУ, за цими даними гіршим періодом для пошукачів (тижнем з найменшою кількістю вакансій) був кінець березня (кількість вакансій того тижня становила 43% від докарантинної), а вже до кінця квітня кількість вакансій почала збільшуватися. Через місяць, в період 20-26 квітня, кількість вакансій встигло зрости до 50% від докарантинного періоду. За останніми даними, на 2 червня, кількість вакансій відновилася повністю.
“Всі джерела даних вказують на однаковий тренд – спочатку скорочення кількості вакансій, потім її подальше відновлення. Відрізняються в основному межі найгіршого періоду. Це може пояснюватися різними цільовими аудиторіями ДСЗУ і сайтів. У всіх секторах дані ДСЗУ показували кращу картину, ніж дані сайтів пошуку роботи. Це може пояснюватися тим, що в ДСЗУ більш схильні розміщувати вакансії бюджетних установ і організацій; реєстрація в службі зайнятості може бути складною, особливо під час карантину. Крім того у ДСЗУ є тільки щомісячні, а не щотижневі дані, тому вплив карантину на ринок праці може бути плавним”, – пояснили експерти.
Найбільше коронакриза вплинула на такі сектори:
  • готельно-ресторанний бізнес та роздрібна торгівля;
  • фінансова та банківська сфера;
  • після введення адаптивного картину в усіх секторах спостерігається суттєве відновлення кількості вакансій.
Карантин "вбив" кожну другу вакансію в Україні
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас