Імпорт газу в Україну досягнув рекордних 8 млрд кубометрів за останні 5 років


Імпорт газу в Україну досягнув рекордних 8 млрд кубометрів за останні 5 років

З початку року Оператор ГТС України протранспортував до України на замовлення своїх клієнтів 8,056 млрд куб. м природного газу, що на чверть більше за такий самий період торік та є рекордним показником за останні 5 років.

Про це Finance.ua повідомили у відомстві.

Зокрема, було транспортовано:

  • із Польщі – 1,043 млрд куб. м;
  • із Словаччини – 4,605 млрд куб. м;
  • із Угорщини – 2,408 млрд куб. м.

54% від всіх обсягів були імпортовані до України через віртуальний реверс, який став доступний з початком 2020 року. А саме: з Польщі – 1,0 млрд куб. м, з Угорщини – 1,3 млрд куб. м, з Словаччини – 219 млн куб. м

З 1 січня 2020 року 56%, або 4,5 млрд куб. м, імпортованих обсягів були направлені в підземні газосховища для зберігання на “митному складі”. Із них 36% надійшли в режимі shorthaul.

Зауважимо, що за першу половину липня місяця обсяги імпорту склали 1,026 млрд куб. м, що на 21% (або 175 млн куб. м) більше за аналогічний показник минулого року.

Читайте також: Київгаз виявив порушення в 10% повірених лічильників газу

Таке підвищення імпорту пов’язане із значним ростом попиту з боку європейських компаній на зберігання газу в українських газосховищах в режимі «митний склад». Через заповненість європейських сховищ та привабливі тарифи і послуги, в цьому році Україна б’є рекорди по закачуванню газу в ПСГ та робить важливий крок до становлення як європейського газового хабу.

Станом на сьогодні блакитне паливо надходить виключно з країн Європейського Союзу, Україна не імпортує газ з Російської Федерації з листопада 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua