"Київгаз" виявив порушення в 10% повірених лічильників газу


"Київгаз" виявив порушення в 10% повірених лічильників газу

За шість місяців 2020 року АТ «Київгаз» повірило 5,3 тис. побутових лічильників, з них 10% виявилися непридатними до подальшого використання. Лише справний лічильник, який пройшов періодичну повірку, забезпечує коректний облік газу.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Усі лічильники, встановлені у населення, підлягають обов’язковій безкоштовній періодичній повірці відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Кодексу газорозподільних систем.

Коли повіряють. Міжповірочний інтервал для всіх побутових лічильників газу – 8 років. За дотриманням термінів повірки стежать фахівці АТ «Київгаз» за допомогою бази користувачів газу. Коли наближається дата чергової повірки, фахівці відповідного управління заздалегідь попереджають споживачів і узгоджують з ними дату і час зняття лічильника.

Навіщо це потрібно:

  • із часом через зношення комплектуючих деталей та механізмів лічильник може перестати правильно обліковувати газ. Адже на роботу приладу впливають кухонні випари, пряме попадання сонячних променів, підвищена вологість та інші фактори, що порушують умови його експлуатації;
  • якщо в роботі лічильника виявляють будь які дефекти або перевищення допустимої похибки, його відправляють до дільниці з ремонту лічильників, після чого його знов повіряють та встановлюють споживачу.

Кращі картки для оплати комуналки 💡

Часто при повірці фахівці лабораторії виявляють факти самовільного втручання у роботу приладів обліку газу. З початку 2020 року був вжитий комплекс дій, що дозволив виявляти приховані втручання в лічильники. Так, за перше півріччя цього року вже виявлено 53 таких випадки. Минулого року за цей же період було виявлено лише 7 (за весь 2019 рік – 22) випадків втручання.

Вартість. Повірку лічильників, встановлених у населення, АТ «Київгаз» здійснює безкоштовно.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів може знизити тарифи на опалення в Україні. Їх щорічно переглядають перед опалювальним сезоном, тоді ж і коригують.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua