0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ розповіли про нові методи шахрайства з платіжними картками


У НБУ розповіли про нові методи шахрайства з платіжними картками

У 2020 році через карантинні заходи українці все частіше стали обирати безготівкові платежі, розрахунки та покупки онлайн. З’явилися й нові сценарії у шахраїв.

Про це повідомили у Нацбанку.

Як це діє: зараз шахраї під виглядом державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток.

“Якщо раніше ми боролися із накладками на банкомати, через які шахраї викрадали дані карток, то зараз ми боремося за обізнаність населення, адже в більшості випадків люди стають жертвами шахраїв через недотримання основних правил платіжної безпеки”, – наголошує директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Олексій Шабан.

Читайте також: Топ-5 карантинних кіберзагроз: як шахраї намагалися розводити українців

За його словами, в минулому році в Україні відбулося майже 72 тисячі випадків незаконних дій із платіжними картами. 58% із них сталися в інтернеті. А от шахрайство з накладками на банкомати вже майже відійшло в минуле.

Як боротимуться. Уперше в історії України Нацбанк організовує масштабну інформаційну кампанію з протидії платіжному шахрайству. Розповідати про правила платіжної безпеки будуть на телебаченні і в радіоефірах, у газетах та на інформаційних порталах, у месенджерах та за допомогою SMS, у метро, на вокзалах і навіть у платіжках за електроенергію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua