Як IT-ринок оговтується після кризи: вакансії, досвід та формат роботи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як IT-ринок оговтується після кризи: вакансії, досвід та формат роботи

Особисті фінанси
2332
Глибока стадія кризи на ринку IT припала на квітень 2020 року, а вже у травні-червні ринок почав оговтуватися. І хоча за кількістю вакансій ринок ще не вийшов до докризового рівня, деякі категорії вже навіть обігнали найвищі показники 2019-2020 року.
Про це йдеться в дослідженні порталу DOU.
У червні опубліковано 4245 вакансій. Це на 21% більше, ніж у травні, і на 5% менше, ніж у червні торік. Позитивна динаміка червня до травня є нетиповою: останні три роки у червні публікується менше вакансій, ніж у травні. Тож є підстава стверджувати, що ринок виходить з кризи.
Першими з кризи вийшли сеньйори — кількість вакансій у червні збільшилася на третину і досягла докризових показників; ремоут-вакансії б’ють усі рекорди — схоже, що ринок адаптується до нових умов; конкуренція серед початківців та нетехнічних спеціалістів усе ще залишається нетипово високою — 90 відгуків на одну вакансію Front-end із досвідом до року.
Як IT-ринок оговтується після кризи: вакансії, досвід та формат роботи
Найбільш негативна динаміка у червні , порівняно із минулорічним першим місяцем літа, у категоріях Java (-32%), Sysadmin (-31%), .NET (-24%).
За підсумками червня впевнено можна сказати, що ринок HR оживає: 93 вакансії проти 47 у травні. Також більш ніж на 40% зросли категорії ERP/CRM, Analyst, Android, Security, Front-end.
Формат роботи. У червні знову опублікували рекордну кількість вакансій у категорії «Віддалено» — удвічі більше, ніж торік. Це й не дивно, адже роботодавці поновлюють активний найм, а от в офіси повертатися не поспішають. За даними телеграм-опитування редакції DOU, станом на кінець червня 77% респондентів продовжують (або мають можливість) працювати віддалено. І лише 14% працюють з офісу.
Досвід роботи:
  • якщо порівнювати з попередніми кризовими місяцями, то в категорії понад 5 років усе без змін — найзатребуваніші .NET, Java, Front-end;
  • серед початківців, крім звичних Marketing і QA, у топі з’явився Support;
  • у категорії від 3 до 5 років у квітні та травні понад 100 вакансій було лише у Front-end. Тоді як у червні цю позначку перетнули ще QA, PHP і .NET.

Довідка Finance.ua:

  • За даними опитування, 70% великих IT-компаній не відчувають кризи. Криза більше вплинула на маленькі студії, ніж на великий аутсорс.
  • Згідно з опитуванням IT-рекрутингового агентства, найчастіше СFО в українському IT заробляють $3875.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас