Відставка Смолія: наслідки для курсу, інвестицій та боргів


Відставка Смолія: наслідки для курсу, інвестицій та боргів

Для ринку важлива не сама відставка глави НБУ, а за яких умов вона відбулася, повідомив Finance.ua Максим Пархоменко, аналітик Альпарі.

Читайте також: Голова НБУ Яків Смолій подав у відставку через політичний тиск

“Фактично, після його відставки інвестори, які дають Україні капітал, розуміють, що в країні не залишилося незалежних органів влади, які будуть оберігати реформи і не дозволяти Кабміну проводити емісію гривні, видавати рефінансування проблемним банкам та інше. Загалом порушувати макростабільність. Це означає, що рівень ризиків для нашої країни буде зростати. І, як наслідок, залучення іноземного капіталу буде ускладнюватися. З одного боку ми вводимо інститут інвестнянь, а іншою рукою тиснемо на НБУ. Очікувати після таких подій черги інвесторів не варто”, – каже Пархоменко.

Чим обернулася відставка голови НБУ в грошах. Цього тижня було заплановано рефінансування виплат за нашим державним боргом. По суті, Мінфін домовився з власниками наших облігацій (читай кредиторів), що замість грошей інвестори отримають нові папери, з довшими термінами обігу і схожою прибутковістю. Іншими словами, ми б відстрочили виплату за боргами на кілька років.

Вранці стало відомо, що після відставки угода Мінфіну на понад 4 млрд доларів (153 млрд гривень) провалилася. Замість фінансування бюджету Мінфіну потрібно буде знайти ці гроші.

Читайте також: Не тиск і не політика. У Зеленського озвучили головну проблему Нацбанку

Друге. Ризики по Україні зростають, а це означає, що брати позики під старі процентні ставки ми вже не зможемо. Тобто за новими кредитами нам потрібно буде заплатити ще більше грошей в майбутньому.

Курс. Зміна голови НБУ – це зміна монетарної політики. Як наслідок – зміна тренду по гривні.

“Уряд хоче стимулювати економіку. Винним у провалах реалізації їхніх програм оголосили НБУ. Але нове правління НБУ може піти на простий крок і стимулювати економіку за рахунок друкарського верстата. А це означає зростання цін, падіння реальних доходів. За фактом, повторення ситуації 2008 і 2014 років, адже легше провести емісію гривні, ніж провести реформи і модернізувати країну”, – зазначає Пархоменко.

На думку експерта, інвестори в кращому випадку візьмуть паузу, в гіршому – підуть в іншу країну будувати заводи і створювати робочі місця, не ризикуючи своїм капіталом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua