Представник МВФ назвав пріоритети в програмах співпраці з Україною — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Представник МВФ назвав пріоритети в програмах співпраці з Україною

Казна та Політика
410
Голова представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Києві Йоста Люнгман назвав основні пріоритети в програмах співпраці України з МВФ. Важливо зберегти стратегічні напрямки реформ.
Про це він сказав під час зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації, передає пресслужба ЄБА.
Серед довгострокових цілей:
  • боротьба з корупцією;
  • реформування інституцій органів стягнення – Податкової та Митної служб (зокрема, шляхом створення єдиних юросіб);
  • впровадження судової реформи;
  • сприяння приватизаційному процесу;
  • розвиток фінансового сектору.
Також важливо поєднати ефективні короткотермінові заходи, спрямовані на швидке відновлення економіки, із збереженням структурних реформ, що триватимуть протягом тривалішого часу, додав він.
Крім того, МВФ очікує, що Україна відновить податково-бюджетну консолідацію, яка вже найближчим часом дозволить упорядкувати державні фінанси після спричиненого кризою шоку.
Люнгман також зазначив, що наступного року економічна ситуація частково покращиться, однак, навіть наприкінці 2021 року рівень ВВП буде приблизно на 6% нижчим, аніж у 2019 році. За попередніми оцінками, Україна повернеться до докарантинного рівня розвитку лише у 2024 році.

Довідка Finance.ua:

  • 9 червня Рада директорів МВФ офіційно затвердила програму співпраці з Україною. Загальна сума допомоги Україні – 5 млрд доларів протягом 18 місяців. Перший транш становить 2,1 млрд доларів.
  • МВФ на початку червня погіршив прогноз спаду ВВП України в 2020 році до 8,2% з 7,7% в його квітневому Всесвітньому економічному прогнозі. Фонд також знизив прогноз відновлення української економіки в 2021 році з 3,6% до 1,1% з прискоренням до 3% в 2022 році.
  • Очікування МВФ істотно гірші, ніж уряду і Нацбанку України (4,8-5% падіння в цьому році) та інших організацій, зокрема Світового банку, який прогнозує цього року спад всього на 3,5%
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас