Україна перевірить факти про незаконну вирубку дерев у Карпатах для IKEA — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна перевірить факти про незаконну вирубку дерев у Карпатах для IKEA

Фондовий ринок
321
У Державному агентстві лісових ресурсів пообіцяли перевірити факти, викладені у розслідуванні організації Earthsight про нібито незаконну рубку дерев у Карпатах, з яких потім шведська компанія IKEA виробляє свою продукцію.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Глава Держлісагентства Андрій Заблоцький підписав наказ про проведення протягом двох тижнів ретельної перевірки Великобичківського лісгоспу.
Водночас він наголосив, що нове розслідування в більшості дублює дослідження дворічної давнини.
«Зокрема, у новому звіті Earthsight повторює своє попереднє твердження щодо незаконності призначень санітарних рубок в Україні. Попередній висновок Earthsight був зроблений на основі аналізу 18 ділянок. Після оприлюднення цієї інформації Держлісагентство зробило детальний аналіз цієї інформації. Виявилось, що з цих 18 ділянок Earthsight аналізувала лише 4 ділянки, відведені під санітарну рубку, всі інші були проаналізовані через рік і більше після рубки, або аналізувались ділянки, на яких рубка взагалі ніколи не була проведена. Результати обстеження цих нібито 18 ділянок було екстрапольовано на національний рівень та таким чином визначено загальний показник», — стверджує Заблоцький.
Також він каже, що для об’єктивності подібних досліджень має бути дотримана низка вимог:
  • залучення фахівців;
  • надана інформація про склад групи міжнародних та вітчизняних експертів;
  • інформація про фінансування і замовника такого дослідження.
«Жодного пункту не було дотримано», — наголосили у відомстві.
«Не випадково й те, що інформація публікується в момент виходу компанії ІКЕА на ринок України. До речі, український виробник меблів для IKEA вже заявив, що екостільці «Тер’є», про які йдеться в дослідженні, вони навіть не виробляють. Переконаний, що дослідження мало на меті підірвати довіру до однієї з найавторитетніших систем лісової сертифікації у світі та дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України», — підсумував Заблоцький.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що розкладні стільці Terje, що продаються у мережі магазинів ІКЕА, виробляють з незаконно вирубаного українського бука.
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас