Стільці для IKEA виробляють із незаконно вирубаного українського лісу - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Стільці для IKEA виробляють із незаконно вирубаного українського лісу - ЗМІ

Фондовий ринок
707
Розкладні стільці Terje, що продаються у мережі магазинів ІКЕА, виробляють з незаконно вирубаного українського бука.
Про це йдеться у розслідуванні британської неурядової організації Earthsight, пише “Укрправда”.
Постачанням сировини для виробництва займається лісомисливське господарство смт Великий Бичків на Закарпатті. Перевірки Державної екологічної інспекції підтвердили, що Великобичківське ЛМГ незаконно видало ліцензії на “санітарні” рубки на понад сотню ділянок з квітня по червень 2018 року.
Дані, отримані в ході розслідування, свідчать, що Великобичківське ЛМГ проводило незаконні санітарні рубки у тому ж обсязі в аналогічний період у 2019 та 2020 роках.
Головним заготівельником незаконно зрубаного бука є меблева компанія “ВГСМ”. Компанію заснували у 1992 році власне як постачальника для ІКЕА.
ВГСМ” є одним з найбільших деревообробних підприємств країни, яке переробляє 40 тис. кубометрів деревини щороку, з яких роблять майже півмільйона букових стільців. Майже весь свій товар вони експортують до ЄС, при цьому замовником 96% всієї продукції є ІКЕА.
Товаротранспортні документи показують, що “ВГСМ” продає букову сировину, дуб і ясен на фабрику ІКЕА в Словаччину. Значну частину експортної продукції становлять напівготові частини меблів ІКЕА або букові пиломатеріали, які переправляють до Румунії, де їх фінальною обробкою займається компанія Plimob.
У свою чергу український виробник меблів для IKEA заперечує виготовлення продукції для цієї шведської компанії з дерева, незаконно вирубаної в українських Карпатах.
Про це в коментарі Укрінформу сказала Ірина Мацепура, директор ТОВ «ВГСМ», яке виробляє продукцію для ІКЕА в Великому Бичкові в Закарпатті, коментуючи дослідження британської організації Earthsight по меблевої продукції IKEA.
“В дослідженні Earthsight, яке наразі цитують ЗМІ, йдеться про сумнівне походження української деревини для гіганта деревообробки ІКЕА. Якість цього дослідження настільки низька, що дослідники навіть не розібралися в базових питаннях. Основна претензія у них – про походження деревини для екостільця «Тер’є», який ми в ТОВ «ВГСМ» навіть не виробляємо. Крім того, у звіті перевищені обсяги деревини – вони говорять про 90 тисяч кубометрів деревини, ми ж за рік переробляємо максимум 40 тис., і то не вся ця деревина походить з Великобичківського держлісгоспу. Це – дуже суттєво”, – зазначила Мацепура.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас