Коболєв розповів, коли уряд скасує ПСО на ринку природного газу


Коболєв розповів, коли уряд скасує ПСО на ринку природного газу

Дію механізму публічних спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку природного газу буде скасовано для населення з 1 липня, для підприємств теплокомуненерго – з 2021 року.

Про це у коментарі «Главкому» розповів глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболев.

Читайте також: Нафтогаз буде продавати газ населенню через банки

Слід зазначити, що у квітні дію ПСО було продовжено до 1 липня для населення, а для теплокомуненерго – ще на рік.

Тоді, коментуючи необхідність такого відтермінування, вже колишня в.о. глави Міненерго Ольга Буславець зазначила, що досі залишається велика кількість домогосподарств, не оснащених засобами обліку газу. Крім того, на її думку, чинні норми споживання, за якими здійснюються нарахування платежів для об’єктів без лічильників, є заниженими.

Як відомо, в Україні з 1 жовтня 2015 року було скасовано державне регулювання цін на газ для всіх категорій споживачів, крім населення і ТКЕ. З цього часу «Нафтогаз» поставляє газ промисловим споживачам на ринкових умовах. Для населення і ТКЕ діє механізм ПСО, який з 1 травня 2020 року має перестати існувати в рамках узятих Україною на себе зобов’язань щодо лібералізації ринку поставок газу побутовим споживачам.

За час свого існування механізм ПСО неодноразово зазнавав змін. Останні з них (до урядової постанови №867) були внесені 24 січня 2020 року постановою Кабміну №17, згідно з якою основним індикатором при розрахунку ціни на природний газ у рамках спецзобов’язань є фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 до 22 числа розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua