З 1 червня запрацювала система автоматичної фіксації порушень ПДР: деталі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З 1 червня запрацювала система автоматичної фіксації порушень ПДР: деталі

Особисті фінанси
4354
1 червня запрацювали перші 50 відеокамер системи автоматичної фото- і відеофіксації порушеннь правил дорожнього руху.
Про це повідомляє МВС.
Де встановлені. Камери встановлені в місті Києві та на автомагістралях Київської області виключно у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. В подальшому відеокамери поступово будуть встановлюватись і по всій Україні.
На автомагістралях встановлення камер буде відбуватись за рахунок держави, у містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів. Місця встановлення камер будуть погоджуватись з Департаментом патрульної поліції.
Що буде фіксуватись. Спочатку у автоматичному режимі будуть фіксуватись лише факти перевищення швидкості. Поступово, вже в цьому році, система буде фіксувати і інші порушення ПДР – проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.
Яке порушення фіксуватиметься. На сьогодні фіксуватиметься тільки перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів.
Що є фактом порушення. Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год (+2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год).
Який розмір штрафу. 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год але не більше50 км/год; 510 грн –при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.
Кого можуть притягнути до відповідальності:
  • особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі «Електронний кабінет водія»);
  • керівника юридичної особи, або визначену ним відповідальну службову особу;
  • особу, яка ввезла авто на територію України (громадянин України, іноземець чи особа без громадянства).
Як поліція встановить дані правопорушника. Персональні дані правопорушника поліцейський установлює з відповідних реєстрів МВС, Мін’юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»).
Як дізнатися про факт фіксації порушення:
  • за допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;
  • на офіційних веб-сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону –іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Довідка Finance.ua:

В Україні повернуть обов’язковий техогляд легкових автомобілів. У новому законі про техогляд обіцяють забрати цю функцію у МВС і виключити можливість поборів із водіїв. Законопроекти, які вносилися в парламент раніше, не влаштовували представників Євросоюзу як потенційно корупційні.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас