Рожкова: Треба всім звикнути платити "білу" зарплату та сплачувати державі податки


Рожкова: Треба всім звикнути платити "білу" зарплату та сплачувати державі податки

Середня транзакція у терміналі самообслуговування в Україні трохи більше 830 гривень.

Про це повідомила Катерина Рожкова, перша заступниця голови Національного банку України, під час онлайн-обговорення «Чи спроможна Україна зупинити відмивання грошей?».

“Не уявляю собі, як у цей термінал можна пхати 10, 20 чи 30 тисяч гривень, виконуючи транзакцію. Це просто дуже незручно. Тому такі обмеження — це нормально”.

За її словами, статистика каже, що 96% усіх транзакцій у терміналах самообслуговування — це транзакції на суми менше 5 тис. грн.

“А ось ті інші 4% – це здійснювалося поповнення карткових рахунків як заробітна плата у конвертах. Тому такі норми. Тому треба всім звикнути до того, що треба платити всім зарплату “білу”, сплачувати державі податки й не говорити про соціальне напруження там, де його немає”, – зазначає Рожкова.

Читайте також: Закон про фінмоніторинг: Як будуть здійснюватись перекази з-за кордону на валютний рахунок

Згідно з законом, перехідний період триватиме до кінця року. За цей час термінали самообслуговування мають облаштувати зчитувачами інформації, яка допоможе ідентифікувати користувача-відправника коштів.

“Деякі власники мереж терміналів самообслуговування заявили, що вони навіть не будуть цього робити. Тому що це додаткові витрати. А за їхньою статистикою, більша частина транзакцій — до 5 тис. грн”, – розповіла перша заступниця голови НБУ.

Тому норми нового закону не зачіпають більшу частину громадян. А тим, хто намагався використовувати термінали як “анонімні рахунки”, варто перебудувати роботу свого бізнесу.

Довідка Finance.ua

  • З 28 квітня 2020 року набрали чинності нові вимоги для здійснення платежів відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”.
  • Обов’язкова ідентифікація – якщо здійснювати перекази на суму від 5 тис. грн. Банк або фінансова установа обов’язково повинні “познайомитися” зі своїм клієнтом, перевірити його документи.
  • Як зазначила заступник глави НБУ Рожкова, для 95% банківських клієнтів ці зміни не ускладнять життя, а скоріше спростять, адже всі клієнти банків уже є ідентифікованими, вже одного разу були у відділенні, заповнювали анкету та надавали ксерокопії своїх документів, тому їх ідентифікацію проведено.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua