Всіх клієнтів банків перевірять: чиї перекази можуть заблокувати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Всіх клієнтів банків перевірять: чиї перекази можуть заблокувати

Особисті фінанси
68196
Завтра, 28 квітня, встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника і одержувача, яка повинна супроводжувати переказ коштів.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Фінансовий моніторинг може торкнутися будь-якого клієнта банку. При цьому частина операцій є обов’язковою для перевірки згідно із законом.
Обов’язкова ідентифікація – якщо здійснювати перекази на суму від 5 тис. грн. Банк або фінансова установа обов’язково повинні “познайомитися” зі своїм клієнтом, перевірити його документи.
Всіх клієнтів банків перевірять: чиї перекази можуть заблокувати
Ці норми не торкнуться:
  • оплати житлово-комунальних послуг, оплати податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми),
  • сплати кредиту в сумі до 30 тис. грн;
  • переказів для оплати товарів і послуг, здійснених платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми) всі наявні перекази в межах України в сумі до 5 тис. грн;
  • зняття коштів зі свого рахунку.

Довідка Finance.ua:

  • Нові вимоги вводяться в зв’язку з набранням чинності Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення”.
  • Регулятор рекомендував учасникам ринку завчасно проаналізувати свої внутрішні процедури (процеси) і привести їх у відповідність до вимог Закону, а також налаштувати автоматизовані системи таким чином, щоб забезпечити супровід переказів коштів необхідною інформацією про платника і одержувача.
Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас