Від початку року уряд позичив майже 100 млрд грн - Мінфін


Від початку року уряд позичив майже 100 млрд грн - Мінфін

У першому кварталі 2020 року Міністерство фінансів України запозичило на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках 98,2 мільярда гривень.

Такі дані наводять у звіті Мінфіну за перші три місяці 2020 року.

Читайте також: У березні Держбюджет недоотримав понад 10% доходів

Так, на зовнішніх ринках Мінфін запозичив близько 34,2 мільярда гривень (у гривневому еквіваленті). Такі запозичення — валютні, тому несуть валютні ризики (якщо курс долара буде зростати, то зростатимуть і видатки держави на обслуговування боргу).

План із запозичень на зовнішніх ринках у першому кварталі 2020 року було виконано на дві третини (тобто держава могла запозичити ще 17,1 мільярда гривень на зовнішніх ринках).

На внутрішньому ринку Мінфін запозичив 63,9 мільярда гривень, виконавши план на 100%. 27 мільярдів гривень Мінфін позичив у гривні, а решт суми — у валюті.

«Загальний план запозичень за звітний період виконано на 85,1%», — зазначають у Мінфіні.

Запозичення відбувалися для покриття дефіциту державного бюджету, який виник через те, що доходів не вистачало для того, аби профінансувати всі видатки. За останніми даними Мінфіну, державний борг України складає 83,38 мільярда доларів або 2,048 трильйона гривень (станом на початок березня 2020 року).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua