У березні Держбюджет недоотримав понад 10% доходів


У березні Держбюджет недоотримав понад 10% доходів

У березні Держбюджет отримав 87,9 млрд грн доходів при плані 98,1 млрд грн. З них недобір надходжень з податків і митниці – 8,8 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Держказначейства.

Зазначається, що загальний фонд бюджету отримав на 9,4 млрд грн (10,7%) менше, ніж заплановано. Спеціальний фонд – на 0,8 млрд грн (7,8%) менше, ніж заплановано.

Експерти Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління Київської Школи Економіки зазначають, що ця динаміка гірша, ніж минулого місяця, проте набагато краща, ніж в січні.

“Це – значно гірша динаміка, ніж в лютому (що є очікуваним, з урахуванням введеного карантину). Зокрема, в лютому рівень невиконання плану з надходжень загального фонду склав всього 4.7%, причому план щодо спецфонду був перевиконаний на 8%. Водночас статистика березня набагато краща, ніж в січні. Тоді просідання із виконання бюджету склало 21,5% від плану”, – повідомляють експерти.

У цілому, з початку року недобір за доходами держбюджету становить вже -27,6 млрд грн., або 11,6% від плану.

“При збереженні такої динаміки і недобору до бюджету на рівні +/- 10 млрд грн на місяць, плани Мінфіну скоротити дохідну частину держбюджету на 115,9 млрд грн (згідно з останньою версією проекту змін до Закону про держбюджет) виглядають виправданими.

Разом з тим, експерти вважають, що з погіршенням динаміки, такого скорочення очікуваного плану з надходжень до бюджету може виявитися недостатньо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ДКСУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua