Банки-банкрути отримали майже 1,2 мільярда з початку року (інфографіка)


Банки-банкрути отримали майже 1,2 мільярда з початку року (інфографіка)

Протягом перших двох місяців 2020 року загальна сума надходжень коштів до неплатоспроможних банків склала 1 169,4 млн грн. Від продажу активів банки отримали 1 039,4 млн грн, погашення кредитів – 123,1 млн грн, оренди майна – 6,9 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування.

Зокрема, у лютому 2020 року на рахунки банків, що ліквідуються, надійшло 511,8 млн грн. Сума надходжень від реалізації активів цих банків склала 470,3 млн грн. За обсягами надходжень від продажу майна лідирували, зокрема:

- ПАТ «ВіЕйБі Банк» – 300,6 млн грн;

- АТ «Дельта Банк» – 64,5 млн грн;

- ПАТ «Укрбізнесбанк» – 25,0 млн грн;

- ПАТ «Діамантбанк» – 24,5 млн грн;

- ПАТ «Банк «Фінанси та кредит» – 11,0 млн грн.

Читайте також: Що має пам’ятати кожен вкладник банку в Україні

Крім того, за рахунок погашення кредитів неплатоспроможні банки у лютому 2020 року отримали 38,3 млн грн, оренди майна – 3,3 млн грн. Від погашення цінних паперів кошти, як і в січні поточного року, не надходили.

Довідка Finance.ua:

  • Фонд гарантування вкладів розробив низку законодавчих ініціатив, мета яких – повернути кошти вкладникам 200+ та змусити акціонерів, пов’язаних з банком осіб і керівників банків відшкодувати заподіяні збитки.
  • Також раніше Фонд розробляв законопроект щодо підвищення граничного розміру гарантованої суми відшкодування за вкладами. Планувалось запровадження поетапного збільшення до 2027 року суми гарантованого відшкодування до 100 тис. євро в гривневому еквіваленті.
  • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб змінив черговість виплат вкладникам, кошти яких залучалися банком з метою отримання відсотків за договорами, укладеними на індивідуальних умовах.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua