Гетманцев про "антиколомойський" закон: компромісної версії для МВФ ще немає


Гетманцев про "антиколомойський" закон: компромісної версії для МВФ ще немає

Комітет Верховної Ради спільно з Кабінетом міністрів працюють над компромісною для МВФ версією законопроекту про заборону повернення банків-банкрутів екс-власникам.

Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомляє НВ.Бізнес.

За словами Гетманцева, перший варіант проекту “антиколомойського” закону 2571 було подано Кабміном, потім до нього було подано альтернативний законопроект, який зараз обговорюється в комітеті.

Нагадаємо, що в останні місяці в парламенті з’явилися чотири акти-конкурента: три альтернативні проекти Олександра Дубінського (“Слуга народу”), Сергія Мінька і Сергія Палиці (обидва – “За майбутнє”) і один документ, який не потрапив до Верховної Ради.

Гетманцев підтвердив, що поки немає готової версії проекту закону, який би повністю влаштовував обидві сторони, владу і МВФ.

“Ми дуже поважаємо позицію наших партнерів з усіх питань, ми поважаємо, ми дискутуємо, ми в діалозі, але ми ще більше поважаємо позицію нашої країни. І якщо якесь рішення виявляється неконституційним, то, швидше за все, не зможемо прийняти неконституційне рішення. Тому ми дискутуємо цей закон в комітеті із залученням Кабміну, – сказав він. – Ми працюємо над тим, щоб була якась версія, скажімо так, компромісна, але її ще немає. Все, що там якось “вивалювалося” в пресу через щось, це були просто якісь робочі варіанти, без будь-якого статусу взагалі.”

Гетманцев стверджує, що ніхто не сперечається з нормою про гарантії неповернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Але, що стосується визначення компенсації, то, прописавши його чітко в законі, це порушить Конституцію.

“Я вважаю, що має бути суд, наш український суд, який повинен прийняти рішення. А укладення якихось алгоритмів, що обмежують дискреції суду, я вважаю неконституційним”, – сказав він.

За словами Гетманцева, суд має всі можливості визначити розмір компенсації, і якщо необхідно, то суд може зажадати міжнародний аудит.

“У нього є для цього всі ті ж інструменти, які є і в інших справах. Будь ласка, замовляй експертизу. Не подобається тобі ця експертиза, замовляй рецензію на експертизу чи іншу експертизу”, – пояснив депутат.

Щодо юрисдикції розгляду подібних справ, на думку Гетманцева, це залежатиме від того, що буде оскаржуватися.

“Якщо ми говоримо про господарські відносини, то, напевно, це суд. Але в адміністративному теж можна розглядати ці справи, якщо вони пов’язані з визнанням недійсним акту держорганів”, – сказав він.

Довідка Finance.ua:

  • 11 грудня Кабінет міністрів подав до парламенту законопроект, який врегулює виведення з ринку неплатоспроможних банків і не дозволить повертати їх екс-власникам.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua