1724
Бізнес підтримує запровадження квот на імміграцію для "айтішників"
— Казна та Політика
Європейська Бізнес Асоціація підтримала рішення Кабінету міністрів запровадити квоти на імміграцію для ІТ спеціалістів.
Про це повідомляє пресслужба асоціації.
“Це чудова новина, яку повністю вітає та підтримує ІТ Комітет Асоціації. Слід зазначити, що можливість запросити іноземця на роботу поза межами квоти залишається і жодним чином не лімітується”, – прокоментувала Ольга Куничак, менеджер ІТ Комітету Європейської Бізнес Асоціації.
Що дозволять квоти спеціалістам:
- безперешкодно працювати в Україні без щорічних поновлень віз (за квотою перевірка передбачена лише раз на 10 років);
- нівелюється прив’язка до конкретного місця зайнятості (тобто, фахівці зможуть обирати, де працювати, та вільно створювати власні продукти).
“Прийняття цієї пропозиції Мінцифри дозволить певною мірою збалансувати ситуацію, яка наразі існує в галузі з кадрами. Адже, за попередньою інформацією Міністерства, щороку кількість випускників вузів складає близько 15-17 тис, а кількість вакансій (щороку) збільшується на 40 тис. Іншими словами, індустрія розвивається напрочуд швидко, а об’єму випускників не вистачає, аби забезпечити динамічний розвиток ІТ-сфери”, – ідеться в повідомленні ЄБА.
На думку бізнес-спільноти, подібні ініціативи мають позитивний вплив на імідж України як масштабного ІТ-осередку в світі, а також безпосередньо на розвиток індустрії.
Як розподілені 5000 квот серед міст України:
- Київ – 2500;
- Харків – 700;
- Дніпро – 600;
- Одеса – 600;
- Львів – 600.
Довідка Finance.ua:
- У середу, 26 лютого, Уряд підтримав пропозицію Міністерства цифрової трансформації щодо встановлення квоти на імміграцію 5000 іноземних спеціалістів для працевлаштування в українських ІТ-компаніях. Відповідне розпорядження КМУ також було ухвалено на засіданні Кабміну.
- У Мінцифри вважають, що квоти допоможуть залучити в країну фахівців senior рівня.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною