0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ розробив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів


НБУ розробив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів

Національний банк України на виконання вимог Виборчого кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2020 року, розробив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

“Кодексом уніфіковані правові основи для підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України та місцевих виборів. Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів відповідно до норм Кодексу встановлюється Національним банком України за погодженням з Центральною виборчою комісією. Тож центральний банк розробив проект постанови Правління Національного банку України “Про Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів”, що пропонується для громадського обговорення”, – ідеться в повідомленні.

У проекті НБУ йдеться про встановлення обов’язку банкам повідомляти:

  • Центральну виборчу комісію (ЦВК) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів на пост президента України, політичної партії, яка висунула кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі, та їх реквізити;
  • регіональне або територіальне представництво ЦВК та НАЗК про відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі, та його реквізити;
  • територіальну виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів організації політичної партії, яка висунула виборчий список, кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища та їх реквізити.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України заявив, що наразі економіка країни перебуває в набагато кращому стані, ніж п’ять, десять або п’ятнадцять років тому, а погані показники промисловості в минулому році, зокрема, не є ознакою настання кризи. Прогнозоване економічне зростання в наступні роки тільки за консервативним сценарієм становить 3,5-4%, а в разі структурних реформ темпи зростання будуть значно більші.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua