Чисельність програмістів в Україні може складати 200 тисяч – Світовий банк (інфографіка)


Чисельність програмістів в Україні може складати 200 тисяч – Світовий банк (інфографіка)

Загальна чисельність інженерів-програмістів, зайнятих у індустрії інформаційних та комунікаційних технологій, на початок 2020 року могла сягнути 200 тис., але для підвищення конкурентоспроможності галузі бракує управлінського потенціалу.

Про це йдеться в профільній доповіді, яку представили у київському офісі Світового банку.

Читайте також: Топ-10 найбільш затребуваних фріланс-професій

«Українські компанії не мають достатнього управлінського потенціалу, розмірів та масштабів для того, щоб конкурувати на міжнародному ринку, навіть у порівнянні із подібними країнами», – зазначається у повідомленні СБ.

Згідно доповіді, українським IT-компаніям, серед іншого, потрібно долучатися до глобальних ланцюгів доданої вартості за допомогою залучення прямих іноземних інвестицій, а також посилити зусилля для збереження співробітників, які мають навички роботи із цифровими технологіями.

Проте українській IT-галузі все ще бракує потужних і динамічних компаній: експортний потік у $3,5 млрд у 2017 році був сформований переважно у понад тисячі аутсорсинговых компаній з персоналом у п’ять чи менше співробітників.

Згідно з доповіддю, IT-фахівці переважно працюють у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі.

«В Україні областями з найбільш значним потенціалом для застосування інформаційно-комунікаційних технологій є сільське господарство, транспорт (трубопроводи, залізниці), авіація, фінансовий сектор і охорона здоров’я», – зазначається у доповіді.

За оцінкою дослідників, особлива система оподаткування ФОПів стала одним з головних чинників розвитку IT- галузі в Україні, але через неї компанії відволікалися від створення управлінських здатностей, важливих для масштабування та модернізації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua