83% українців отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму


83% українців отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму

82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис. грн, що нижче фактичного прожиткового мінімуму.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

«82,7 відсотка пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис грн, а це нижче фактичного прожиткового мінімуму, є ключовою проблемою, яка потребує вирішення», – каже заступник міністра соцполітики Наталія Ненюченко.

Як накопичити собі на пенсію 👛

При наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та з огляду на те, що лише 5% працюючих беруть участь в системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість платять внески нерегулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися.

Раніше Finance.ua повідомляв, українці зможуть отримувати дві пенсії. Про це сказано в законопроекті № 2683 «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». До існуючої, солідарної, пенсійній системи додасться ще одна – накопичувальна.

Довідка Finance.ua:

  • У лютому Пенсійний фонд назвав середній розмір пенсій для різних категорій громадян: за віком – 3064 грн (отримують 75,4% пенсіонерів).
  • Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за грудень 2019 року. За даними ПФУ, показник середньої заробітної плати в цілому за 2019 рік склав 9205,19 грн.

Найцікавіші і найважливіші новини, а також поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця – завжди в нашому телеграм-каналі Finance_ukr 🤫 Переходьте, підписуйтесь – з нами цікаво і корисно!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua