Обсяги депозитів населення в 2020 році продовжать швидко збільшуватися


Обсяги депозитів населення в 2020 році продовжать швидко збільшуватися

Гривневі вклади населення за четвертий квартал 2019 року зросли на 8,4% у всіх групах банків після скорочення в третьому кварталі. У річному вираженні зростання склало 17,5%.

Причина. Динаміка пояснюється послабленням девальваційних очікувань і символічними ставками за валютними депозитами. Валютні вклади населення в доларовому еквіваленті зросли на 6,4% за квартал і на 15,4% за рік.

Ставки за депозитами фізичних осіб почали знижуватися тільки в грудні, слідом за зниженням ставок державними банками. Протягом року держбанки утримували ставки за депозитами на високому рівні через інерційність в управлінні пасивами і активами і юридичних ризиків навколо Приватбанку.

Вартість 12-місячних гривневих депозитів фізичних осіб в четвертому кварталі знизився на 0,7 п.п. до 15,1% річних, в січні 2020 року – ще на 1,1 п.п., а в перший тиждень лютого і далі знижувалася на 1,0 п.п. – до 13% річних. Вартість 12-місячних депозитів населення в доларах США знизилася за квартал на 0,6 процентного пункту – до 2,6% річних, і ще на 0,7 процентного пункту – вже в поточному році», – зазначено в огляді.

Прогнози. Темпи зростання коштів населення, ймовірно, збережуться на рівні попереднього року, незважаючи на істотне зниження процентних ставок за вкладами. Це буде пов’язано як зі збільшенням залишків на поточних рахунках, так і зі зростанням обсягів строкових вкладів. Темпи приросту роздрібних кредитів лише трохи сповільняться – попит на них залишається високим завдяки зростанню доходів населення і високій споживчій впевненості.

Довідка Finance.ua:

  • Рада Нацбанку запропонувала скасувати податок з депозитів і збільшити гарантовану суму вкладу.

До речі, якщо ви вважаєте, що відсотки за вкладами в Україні не такі великі, переходьте за посиланням. Finance.ua допомагає заробляти більше на вкладах.

Отримати бонус до депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua