Зниження ставки на доходи фізосіб: думки читачів Finance.ua


Нещодавно ми писали про можливість істотного зниження податку на доходи фізосіб (ПДФО). Варто зазначити, що у 2019 році українці сплатили ПДФО на суму в 3,4 млрд грн.

У Міністерстві фінансів повідомили, що це питання обговорювалося на зустрічі президента з бізнес-асоціаціями, в якій від уряду взяла участь міністр фінансів Оксана Маркарова.

“Мінфін аналізує можливість зниження ПДФО до 15% (зараз 18% +1,5%)”, – таке повідомлення з’явилося в Twitter Мінфіну.

При цьому наголошується, що рішення про можливість зміни ставки ПДФО обов’язково буде розроблятися спільно з місцевими органами влади, оскільки ПДФО є важливим джерелом доходів для місцевих бюджетів.

Користувачі Finance.ua не могли обійти таку новину стороною, тому ділилися своїми думками на форумі. Наприклад, Tabak думає, що знизити ставки на доходи фізосіб слід було вже давно. Крім того, користувач вважає за доцільне і скасувати військовий збір, ставка якого становить 1,5% від нарахованої заробітної плати:

Rainbow теж висловив свою думку. Форумчанин вважає абсурдним є податок на доходи з депозиту (ставка – 18%). На його думку, несправедливим є той факт, що податок на доходи не застосовується до ОВДП (облігації внутрішньої державної позики):

У свою чергу форумчанин hxbbgaf поскаржився на оподаткування мінімальної зарплати. Він упевнений, що для мінімалки цей податок необхідно скасувати:

А користувач Ромасик пригадав нещодавню ініціативу Олександра Дубінського, який подав до Верховної Ради законопроєкт №2758, де пропонується встановити прогресивне оподаткування на доходи фізосіб залежно від суми їхнього доходу:

Вочевидь, розрахувавши кількість працюючих громадян в Україні, slavkomitrych здивувався кількості коштів ПДФО, сплачених українцями за минулий рік:

На його повідомлення cannabis_ua відповів, що таке число є цілком ймовірним, адже чимало українців працюють без офіційного працевлаштування:

А ось форумчанин awant впевнений, що держава отримала із ПДФО набагато більше коштів, однак приховує їх, аби не провокувати невдоволення громадян:

Повертаючись до теми скасування податку на доходи фізосіб, користувач fishman запевнив, що такий хід із боку Мінфіну реалізується лише після розширення бази оподаткування:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua