"Польські" зарплати в Україні, як збільшення продуктивності - думки читачів Finance.ua


"Польські" зарплати в Україні, як збільшення продуктивності - думки читачів Finance.ua

Нещодавно президент України Володимир Зеленський заговорив про підвищення середніх зарплат в Україні до рівня польських. Зокрема, щоб утримати українських працівників на батьківщині. Однак, його далекоглядні плани про стрімке підвищення заробітку українців не принесуть користі економіці країни, вважає HR-директор компанії EDS-Engineering Валентина Пучка.

За її словами, реакція ринку праці буде класичною: роботодавці будуть змушені вкотре підвищувати заробітну плату в прагненні утримати кваліфікованих фахівців у країні. Та бізнес не зможе розвиватися темпами, які б дозволили збільшувати ВВП і скорочувати відставання від країн Західної Європи, якщо не зросте рівень продуктивності праці.

Для читачів Finance.ua тема українських заробітчан, як і тема зарплат, завжди є цікавою, тож вони не соромляться залишати коментарі й обговорюють “накипіле”.

Наприклад, sus_taras погодився з експертом і вважає, що шукати порятунок для відновлення економіки потрібно у промисловому виробництві. Він також заявив, що нова кредитна програма українського уряду “5-7-9” поки не особливо має попит і не має значного впливу на зростання економічної складової України:

Форумчанин Sam17a радить звернути увагу не лише на заробітні плати, адже це не єдине, що змушує українців шукати кращого життя за межами рідної країни:

Конрад Карлович йому у відповідь заявив, що такий шлях дій не може бути реалізованим, оскільки коштів на значне підвищення зарплат населенню держава не має:

А ось користувач yama не погоджується зі словами експерта і вважає, що підвищувати продуктивність на українському ринку праці вже нікуди. На його думку, навіть зараз чимало професій потребують високої продуктивності:

_hunter не вважає такі умовиводи правильними, оскільки продуктивність у виробництві вираховується не за кількістю, як у послугах. Тому говорити про “ланцюжок” професій, який навів до прикладу попередній коментатор, недоцільно:

Користувач форуму awant навіть створив цілий список своїх порад та пропозицій для президента України. Він вважає, прийняття цих принципів дозволить державі “багатіти” і, відповідно, півищувати її міжнародний імідж:

Підсумував дискусію форумчанин warlamp, який прирівняв сучасне явище трудової міграції до колишнього рабства із дуже зручними умовами для країн, до яких виїжджає працювати населення:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua