Парковка в центрі Києва може подорожчати


Парковка в центрі Києва може подорожчати

Вартість паркування в центрі Києва може подорожчати в 10 разів. Так столична влада планує боротися з автомобільними пробками в столиці. Через різке збільшення кількості автомобілів у Києві відчувається серйозний брак паркувальних місць.

Про це розповів начальник інспекції з паркування та заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін, передає “Сегодня”.

“Якщо ви запитаєте, чи потрібно при такому збільшенні автомобілів у місті різко збільшувати кількість паркувальних місць, то я вам відповім: ні! Чому? Слідуючи таким тенденціям, ми будемо сприяти збільшенню кількості авто в місті і погіршувати і без того зіпсовану екологічну ситуацію. Але нам не потрібне місто тільки для машин. Якщо йти таким шляхом, то скільки б в Києві не будували багаторівневих розв’язок, паркінгів, нових доріг і мостів – ситуація тільки погіршуватиметься. Наші колеги в 2014-2015 роках, розробляючи транспортну модель Києва, на той час вже зафіксували 213 автомобілів на 1000 жителів. У 2017 році рівень автомобілізації був уже 257 автомобілів. Зараз ми переходимо поріг в 300 автомобілів на 1000 жителів, – зазначив Рахматуллін.

Читайте також: Абонемент на парковку можна придбати в додатку Kyiv Smart City

За даними КМДА, з 2018 року кількість автомобілів у Києві зросла на 15%.

За словами Рахматулліна, сьогодні вартість парковки в місті становить – від 5 до 10 гривень за годину, в залежності від паркувальної зони. Тарифи на паркування в столиці не змінювалися протягом кількох років. Столична влада заявляє про необхідність значно збільшити вартість парковки. Мерія неодноразово зверталася до Кабміну і Верховної Ради, щоб отримати повноваження на перегляд тарифів на парковку але поки що безрезультатно.

“Тариф за парковку повинен бути збільшений в центральній частині міста суттєво – як мінімум до 50 гривень за годину. Також повинні бути збільшені штрафи. Це буде додатковим стимулом для людей шукати вільні місця на парковках або залишати авто біля метро і користуватися громадським транспортом”, – запевняє Дмитро Рахматуллін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:КМДА
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua