4918
Остаточна редакція законопроєкту про ринок землі: що змінилося
— Аграрний ринок
Законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 із правками до другого читання був опублікований на сайті Верховної Ради.
Про це свідчить порівняльна таблиця, опублікована на сайті відомства.
Ліміт гектарів у власності одного громадянина встановлений на рівні 10 тисяч гектарів (знижено з 210 тис. га). Такий самий ліміт визначено і для юридичних осіб.
Згідно із правками, набувати право власності на земельні ділянки с/г призначення можуть:
- громадяни України;
- юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;
- територіальні громади;
- держава.
Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками та кредитними установами в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Земельні ділянки мають бути відчужені банками і кредитними установами на торгах протягом 2 років з дня набуття права власності.
Читайте також: Запуск ринку землі: українцям дали пораду, як заробити
Іноземці, особи без громадянства та юрособи зможуть набувати право власності на землю лише за умови схвалення відповідного рішення на референдумі.
За будь-яких умов, у тому числі у випадку схвалення на референдумі рішення, забороняється право власності на земельні ділянки:
- юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, – на землі державної і комунальної власності, землі, виділені на місцевості власникам земельних часток (паїв), і землі, розташовані ближче 50 км від Державного кордону України;
- юрособами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом;
- особами, які належать або належали до терористичних організацій;
- юрособами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є іноземні держави,
- юрособами, де неможливо встановити бенефіціарного власника (контролера);
- юрособами, бенефіціарні власники (контролери) яких зареєстровані в офшорних зонах;
- фізичними та юридичними особами, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), а також пов’язаними з ними особами;
- юрособами, що зареєстровані в державах, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.
Довідка Finance.uа:
- 25 вересня 2019 Кабмін ініціював проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
- Дослідження Landlord визначило середні ціни на сільськогосподарські землі по Україні – найдорожчими будуть землі в Центральному і Західному регіонах України.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною