Система віддаленої ідентифікації BankID вже поширюється на 11 банків - НБУ


Система віддаленої ідентифікації BankID вже поширюється на 11 банків - НБУ

До системи віддаленої ідентифікації BankID Національного банку вже приєдналися 11 банків, також є багато заявок на підключення від інших банків.

Про це в інтерв’ю розповів заступник голови Національного банку Сергій Холод.

“У системі BankID НБУ вже зараз 11 банків-учасників, а також багато заявок на підключення від інших банків. Зацікавленість в системі також виявили мобільні оператори та інші комерційні гравці ринку, які готові надавати послуги, використовуючи ідентифікацію за допомогою BankID НБУ”, – сказав холод.

За його словами, регулятор вже кілька років активно розвиває BankID.

“Від початку система була орієнтована на дистанційне надання безоплатних адміністративних послуг. Але згодом рамки проекту розширилися, і тепер в ньому беруть участь також і комерційні гравці”, – зазначив Холод.

Читайте також: На що банки витрачають IT-бюджети

Водночас, зазначив банкір, виникло питання монетизації сервісів банків, які надають інформацію для ідентифікації клієнта. Адже банки здійснюють первинну ідентифікацію, фізичну або віддалену, і витрачають на це кошти. Тому вони не готові безкоштовно віддавати цю інформацію іншим комерційним гравцям ринку.

“Ми плануємо ввести гнучкі тарифи за проведення ідентифікації в системі BankID НБУ. Це дозволить комерційному учаснику, який подає запит на ідентифікацію, за певну помірну плату отримати від банків інформацію про проведену ідентифікацію клієнта. Тобто платить не клієнт, а компанія, що надає послугу”, – підкреслив Холод.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua