ТОП-5 способів отримати безкоштовне житло у великому місті


ТОП-5 способів отримати безкоштовне житло у великому місті

У містах-мільйонниках України дорожчає оренда житла, тому багато людей замислюються про альтернативу.

Сайт Сегодня описує кілька способів вирішити квартирне питання.

На першому місці – службові квартири співробітникам СБУ, прокуратури і поліції. Відомства заселяють туди працівників, які не мають житла за місцем роботи.

Розраховувати на безкоштовне житло можуть і народні депутати. Їм держава протягом всієї каденції фінансує оренду квартир або готельних номерів, якщо у народних обранців немає власного житла в столиці. Торік з бюджету на це виділили понад 40 млн грн.

Читайте також: У Києві опустилися ціни на доступне житло

Є шанс отримати житло і у молоді. Щоправда, не безкоштовно, а в кредит з частковою компенсацією. Пільгові кредити надають у Фонді сприяння молодіжному житловому будівництву. Тут вже вишикувалася довга черга. Більшість претендентів – переселенці й учасники АТО, адже уряд затвердив порядок видачі їм пільгових кредитів.

“Для киян кредит 70/30% – це допомога. 70% – ваш власний внесок. Коли до вас дійшла черга, вас викликали, ви підписали договір і відразу внесли 70%”, – розповідають у фонді.

Але в черзі тільки за цією програмою – понад 5500 осіб. У той час, як за рік держава виділяла гроші тільки на 25-30 квартир.

Ще один варіант – пільгові позики. Кредити по них надаються за обліковою ставкою НБУ 15,5%. Кредит видається на 20 років. Перший внесок – 10%.

І замикають ТОП посади архітекторів та керівників у приватних будівельних компаніях. Щоб залучити провідних фахівців ринку, власники часто дають їм квартири в якості бонусу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua