Більшість кредитів, наданих малому бізнесу, отримали великі бізнес-групи — Нацбанк


Більшість кредитів, наданих малому бізнесу, отримали великі бізнес-групи — Нацбанк

Понад три чверті кредитів, які банки видавали малому та середньому бізнесу, отримували підприємства, які входять до великих бізнес-груп.

Такі дані надає Національний банк України, який вперше опублікував статистику видачі кредитів за ознакою приналежності компаній до бізнес-груп.

Читайте також: Частка проблемних кредитів у держбанках скоротилась

Так, кредити малому та середньому бізнесу у банках складають 56,2% від їхнього загального кредитного портфеля. При цьому, 77,2% від кредитів, які отримали малі та середні підприємства, видали тим підприємствам, які входять до бізнес-груп.

Кредити, які банки видають ФОПам, переважно отримують не пов’язані з бізнес-групами підприємці. Лише 13,9% ФОПів-позичальників так чи інакше входять до бізнес-груп.

«Водночас ставки за кредитами, наданими пов’язаним з бізнес-групами контрагентам, зазвичай нижчі», — зазначають у Нацбанку.

Бізнес-групи — це сукупність підприємств, які мають спільних власників. Інколи такі групи формуються у деяких галузях, а інколи вони приховують своїх реальних власників через офшорні компанії. Однією з найвідоміших бізнес-груп в Україні є група «Приват» Ігоря Коломойського.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua