Скасування пайового внеску здешевить кредити для бізнесу - Мін'юст


Скасування пайового внеску здешевить кредити для бізнесу - Мін'юст

Ухвалений Верховною Радою закон, яким скасовується пайовий внесок для бізнесу, передбачає запровадження інституту довірчого власника, який здешевить кредити для бізнесу.

Про це повідомила прес-служба уряду із посиланням на міністра юстиції України Дениса Малюську.

Читайте також: Рада скасувала податок на інвестиції: плюси закону

«Це абсолютно новий інструмент забезпечення виконання кредитних зобов’язань, який зменшує до обґрунтованого мінімуму ризики кредиторів, пов’язані з поверненням проблемної заборгованості, та створює передумови для зростання обсягів кредитування бізнесу», – зазначив Денис Малюська.

За його словами, це нововведення забезпечить ефективний захист прав кредиторів, мінімізуючи ризики неповернення або несвоєчасного повернення боржниками отриманих ними кредитів та, як наслідок, довготривалих судових спорів.

З одного боку, статус кредитора як довірчого власника обмежує можливість боржника вивести об’єкт забезпечення з-під обтяження та уникнути виконання зобов’язання. З другого – боржникам надаються певні гарантії, які зменшують ризики зловживання кредиторами (довірчими власниками) своїми правами.

«Таким чином, закон має вирішити одну з головних проблем економіки України – недоступність для вітчизняного бізнесу кредитних коштів – та знизити кредитні ставки на комерційне та споживче кредитування», – заявив Міністр юстиції.

Крім цього, закон передбачає скасування пайового внеску, додатковий захист прав міноритарних акціонерів, підвищення якості та швидкості господарського судочинства, а також збільшення кількості товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua