Рада скасувала податок на інвестиції: "плюси" закону


Рада скасувала податок на інвестиції: "плюси" закону

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні”.

Закон підтримали 272 народні депутати при мінімально необхідних 226.

Як вказано в пояснювальній записці, метою закону є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямками, обраними в результаті комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business.

Закон спрямований на усунення юридичних прогалин, а також впровадження в правову систему України інноваційних правових інструментів. Зокрема, в сфері захисту прав акціонерів передбачено відповідальність посадових осіб акціонерного товариства за збитки, заподіяні угодою з зацікавленістю, укладеною на неринкових умовах, згоду на вчинення якої було надано мажоритарним акціонером або призначеними ним особами.

У сфері будівництва, зокрема, скасовується обов’язок сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту.

В результаті прийняття закону буде досягнуто:

  • зниження кількості порушень прав міноритарних акціонерів;
  • зниження вартості кредитних ресурсів; зменшення витрат, пов’язаних з будівництвом житлових і нежитлових об’єктів;
  • підвищення якості правосуддя в господарських справах, скорочення терміну розгляду господарських спорів;
  • збільшення кількості товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук стверджує, що прийняття законопроекту про скасування пайового внеску є позитивним кроком до поліпшення бізнес-клімату в Україні.

“Це однозначно позитивний крок для залучення іноземних інвестицій та поліпшення бізнес-клімату в Україні”, – сказав він в Facebook.

Він зазначив, що парламент підтримав законопроект № 1059, над яким він сам і команда BRDO (Офіс ефективного регулювання – ред.) працювали останні чотири роки.

“Сьогодні законодавство дозволяє місцевій владі «на свій розсуд» вирішувати, скільки повинен заплатити пайового внеску забудовник – 10% чи не платити взагалі. Ми ці корупційні “договірні пункти” вилучаємо”, – зазначив Гончарук.

За його словами, закон набирає чинності з 1 січня 2020 року. “До цього працюють чіткі правила – 0% для промисловості, 2% для житлового будівництва, 4% для нежитлового”, – додав прем’єр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua