Обсяг фінансових активів у світі різко впав вперше за 10 років


Обсяг фінансових активів у світі різко впав вперше за 10 років

У 2018 році фінансові активи в промислово розвинених країнах і країнах, що розвиваються, вперше скоротилися одночасно, чого не було навіть у 2008 році, в розпал фінансової кризи.

Про це свідчать дані доповіді Allianz Global Wealth (AGW), засновані на інформації про фінансові активи 53 країн станом на кінець 2018 року.

Читайте також: ФРС США вдруге поспіль знизив ставку

Так, за даними AGW, світові ціни на акції впали приблизно на 12%, що безпосередньо вплинуло на зростання фінансових активів, які показали негативну динаміку в 0,4%. При цьому найбільш сильне скорочення національного фінансового багатства торкнулося Китаю, де активи скоротилися на 3,4%.

Також скоротилися на 0,1% сукупні фінансові активи домогосподарств і залишилися більш-менш незмінними – 172,5 трлн євро. І хоча відсоток скорочення цього показника досить низький, але в вартісному вираженні сума скорочення склала 254 млрд євро.

Конвергенція між біднішими і багатшими країнами припиняється. У 2018 році валові фінансові активи на ринках, що розвиваються, не тільки вперше скоротилися, але зниження на 0,4% було також більш вираженим, ніж у промислово розвинених країнах (-0,1%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua