НБУ окреслив вимоги до учасників фінансового ринку


НБУ окреслив вимоги до учасників фінансового ринку

Всі учасники фінансового ринку, як банківські, так і небанківські фінансові установи, повинні мати прозору структуру власності, достатній капітал і дотримуватися вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та захисту прав споживачів.

Про це на брифінгу щодо прийняття закону про спліт сказала перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

Читайте також: НБУ не буде переліцензовувати фінансові компанії в процесі спліту

“З точки зору регулювання, то нагляд і регулювання роботи за небанківськими фінансовими компаніями, такими як страхові, кредитні спілки, ломбарди та інші відходить до НБУ, а регулювання пенсійних фондів, фондів фінансування будівництва буде здійснювати НКЦПФР. Тобто у нас залишиться 2 регулятори на ринку. У нас дуже прості вимоги для всіх учасників фінансового ринку: перше – прозорість структури власності, друге – достатність капіталу, третє – дотримання вимог законодавства в сфері фінансового моніторингу і ринкової поведінки і захисту прав споживачів. Більше ніяких специфічних умов НБУ не має”, – сказала Рожкова.

Вона зазначила, що Закон передбачає перехідний період, який закінчується 30 червня наступного року.

Рожкова висловила надію, що новий підхід до регулювання небанківського фінансового ринку не повинен позначитися на роботі компаній і їх кількості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua