Зеркаль: Українці не відчують відсутності газового контракту з РФ


Зеркаль: Українці не відчують відсутності газового контракту з РФ

Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила. що населення не відчує відсутності газового контракту з Росією, оскільки газосховища будуть заповнені газом, а по реверсу Україна отримуватиме достатньо для того, щоб збалансувати тиск у системі.

Читайте також: Нафтогаз повідомив про зрив домовленостей

“Думаю, що населення буде відчувати цю напругу тільки в ефірах телеканалів і криках політиків”, – припустила Зеркаль. При цьому вона висловила впевненість, що “досвід попередніх контрактів і контактів говорить про те, що всіх, хто займається газом – і МЗС, і “Нафтогаз” – чекають веселі осінь і зима”.

За словами Зеркаль, хоча РФ і працює на європейському ринку за європейським законодавством, переговори з російською стороною показують, що для Росії контракт з Україною – це питання просування власних правил, “питання примусу нас жити так, як хотіли б вони”.

Заступник глави МЗС України також зазначила, що Додаток XXVII до Угоди про асоціацію де-юре зобов’язує Україну дотримуватися всіх європейських правил. “І хто б не говорив, що ми можемо продовжити контракт, закрити на щось очі, але Додаток XXVII – це вже наші міжнародні зобов’язання”, – звернула увагу український дипломат.

Вона також зазначила, що головна мета української сторони не стільки контракт, скільки побудова ринкових відносин, щоб “назавжди відійти від використання газу як інструменту політичного тиску”. За її словами, Україна повинна змінити свій ринок за європейськими правилами. “Тоді у нас є майбутнє. В іншому випадку у нас його немає: держава стає залежною від Росії”, – вважає Зеркаль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua