В Україні пропонують змінити законодавство регулювання ринку таксі


В Україні пропонують змінити законодавство регулювання ринку таксі

Щоб вивести ринок таксі з тіні та зробити сервіс більш якісним для пасажирів, було розроблено концепцію нового законодавчого регулювання ринку таксі в Україні.

Про це повідомив один із гравців ринку, сервіс таксі Bolt.

Читайте також: У компанії Bolt оцінили розмір тіньового ринку таксі в Україні

11 липня Bolt разом із іншими учасниками ринку презентували в Американській Торговельній Палаті концепцію нового законодавчого регулювання ринку таксі, а також підписали відповідний меморандум стосовно об’єднання зусиль у її впровадженні.

Одна із причин створення концепції – це необхідність вивести із тіні перевізників, більшість із яких наразі перебувають у тіні.

“За статистикою, річний обсяг ринку перевезень в Україні становить 40 млрд гривень. Таким чином, бюджет України недоотримує значну кількість коштів”, – пояснили гравці ринку.

Створення нового законодавчого регулювання дозволить вивести з тіні ринок, змінити застаріле законодавство і впровадити зручний механізм для водіїв, який дозволятиме швидко та зручно оформити дозвіл на перевезення.

Зокрема, новий закон пропонує: скасувати ліцензування для внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та на замовлення, а також обов’язкову реєстрацію водіїв як ФОП і потребу мати сертифікований таксометр, як і потребу подавати податкову звітність.

Натомість водіям пропонується: оформити дозвіл автомобільного індивідуального перевізника, який можна придбати на будь-який період, навіть на місяць.

“Оплата за дозвіл і є сплатою податків, крім неї жодних додаткових зборів стягуватися не буде. Обов’язковим є також страхування життя та здоров’я пасажирів”, – пояснили учасники ринку.

Така модель, вважають гравці ринку, буде вигідна і для водіїв, і для держави, і для пасажирів.

  • Водії отримують прості і зрозумілі правила доступу і діяльності на ринку.
  • Держава також зацікавлена у новій моделі, оскільки це дозволить вивести ринок з тіні і забезпечити додаткові надходження до бюджету.
  • Пасажири отримають вищу якість послуг, адже зросте конкуренція на ринку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua