В Україні пропонують ввести систему цифрової ідентифікації громадян


В Україні пропонують ввести систему цифрової ідентифікації громадян

Радник президента Михайло Федоров запропонував на зустрічі з представниками МВС, ДМС та Мін’юсту ввести в Україні систему цифрової ідентифікації громадян.

Про це повідомляється на сайті офісу президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Мінфін централізує IT-складову управління державними фінансами

“У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками невидимої взаємодії один з одним через Інтернет і різні онлайн-системи, а тому для встановлення довіри, здійснення відповідних транзакцій і отримання електронних послуг ідентифікація громадянина або підприємства є важливим кроком”, – заявив Федоров.

І додав, що “завдяки цифровій ідентифікації вдасться зробити справжній ривок у розвитку”.

Федоров вважає, що відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні віддаляє людину від державних інформаційних ресурсів і створює поле для зловживань і махінацій.

Радник Зеленського стверджує, що це питання потребує вирішення ще з 2000 року, коли в Україні вперше почали з’являтися електронні системи взаємодії між державою і громадянином.

Зазначається, що введення цифрової ідентифікації разом з розвитком альтернативних BankID і MobileID змінять “паперову” систему. Також це є ключовим елементом програм “Держава в смартфоні” і “Цифрова економіка”.

Цифрові ідентифікатори громадян дозволять реалізувати низку технологічних проектів. Зокрема, автоматичну верифікацію даних, електронний перепис населення, модернізацію сфери електронного підпису.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua