Де взяти гроші на реконструкцію "хрущовок": думки експертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Де взяти гроші на реконструкцію "хрущовок": думки експертів

Нерухомість
2365
Перед тим, як виселяти людей зі старих “хрущовок” треба забезпечити їх тимчасовим житлом. Тільки тоді можна зносити чи реконструювати аварійні будинки.
Про це розповів керівник правового комітету Асоціації фахівців із нерухомості Юрій Піта.
“В Україні понад 40% житлового фонду треба оновлювати. Це у першу чергу радянські “хрущовки” та п’ятиповерхівки. Інвестора можна зацікавити пропозицією заробити – на місці старих п’ятиповерхівок дозволити будувати багатоповерхівки. Тоді частину квартир отримають жителі “хрущовок”, частину забудовник продасть. Також треба державне кредитування на лояльних умовах. Забудовники не беруть кредити, бо зараз вони дорогі”, – пояснює експерт.
За його словами, фінансування знадобиться не тільки на реконструкцію застарілого житла, а й на будівництво квартир, куди тимчасово переселятимуть людей.
“Якщо заговорили про реконструкцію, значить скоро вибори. Таку тенденцію бачимо з 1996-го. Вже тоді шукали можливості оновити застаріле житло. Водночас у нас є відповідний закон, який прийняли у 2006 році. Його норми досі не виконують. Так, за ним жителям старих квартир мають запропонувати нові більшою площею на 50%”, – пояснює Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.
За його словами, щоб почати реконструкцію, треба 100-відсоткова згода жителів. Зараз її пропонують зменшити до 75%. Але найкращий варіант – 50% плюс один.
“У законі прописано, що мешканців повинні відселяти у межах району. Швидше за все, у міста не вистачить маневреного фонду. Доведеться переселяти кудись інакше. Крім того, реконструкція – справа не дешева. Найперше треба повністю змінювати комунальні мережі. Це шалені гроші. А інвестори не поспішають вкладати кошти. Щоб привабити їх, необхідно забезпечити недоторканність права власності в Україні, гарантувати захист інвестицій та зменшити корупційну складову хоча б удвічі”, – підсумовує Анатолій Топал.
За матеріалами:
Газета по-Українськи
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас