Мінсоцполітики хоче ввести нову соціальну послугу для батьків: вони зможуть відпочивати від дітей


Мінсоцполітики хоче ввести нову соціальну послугу для батьків: вони зможуть відпочивати від дітей

В Україні планують ввести 23-й стандарт соціальних послуг. Він полягає в тому, що батькам надаватиметься можливість відпочити від своїх дітей. Такий досвід перейняли в Європі. В Україні він в першу чергу пошириться на сім’ї, де виховують дітей з інвалідністю.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте також: Як за спрощеною процедурою вивезти дитину за кордон

Міністерство соціальної політики планує ввести нову послугу для батьків, щоб вони змогли відпочити від своїх дітей. Так, на певну кількість днів батьки матимуть можливість віддавати дитину в спеціальні центри на цілодобове перебування. Там з дитиною будуть займатися фахівці, психологи і логопеди.

Практику перейняли в європейських країнах. Її в пілотному варіанті запустили на Вінниччині. Спеціалізований центр тут називають табором, бо дітей приймають по заїздах. Один триває два тижні і в ньому всього вісім дітей. Наприклад, в цьому є трудова майстерня, арт-майстерня і музична кімната. З батьків за перебування дітей грошей не беруть. Область виділила з бюджету майже мільйон – це на 14 заїздів. Туди вже стоїть черга бажаючих.

Такі центри мають з’явитися по всій країні.

У Міністерстві соціальної політики обіцяють, що соціальну послугу під назвою “перепочинок батьків” затвердять вже у вересні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua